BOHYNĚ HEKATÉ

29.08.2021

Krásný den všem.

Dnes se mi zdál sen. Zvláštní ! 

Protože o Božstvech se mi tedy opravdu často nezdává. Nejprve jsem si říkala, co mi tím chtějí "holky moje" bohyně říci? Protože jsem ve snu vlastně hovořila konkrétně s jednou, paradoxně s bohyní, se kterou při své magické práci spolupracuji jen velmi zřídka. 

Usoudila jsem z toho jen to, že bych se touto Bohyní asi měla více zabývat, více spolupracovat, protože věřím tomu, že jen tak, se mi ten sen nezdál.

Je to Bohyně Hekaté

A rozhodla jsem se, že vám ji tak trochu představím. 

Upozorňuji, že vše, co se dočtete, je mé pojetí této Bohyně, že informace jsou čerpány z literatury, tak jsem je postupem let načítala, jde o můj dlouholetý zájem, a je to mé vnímání a pojetí tohoto božstva.

Hekaté je ctěná temná bohyně a její příběh je zahalen tajemstvím, mocí a půvabem. Tuto prestižní postavu lze vidět po celou historii a v mytologii se datuje po tisíce let. Hekaté je božstvem podsvětí a nazývá se královna noci a bohyně křižovatky. Má nadvládu nad nebem, zemí a podsvětím.

Hekaté, často nazývaná Matkou čarodějnictví, je úzce spojena s magií, Měsícem, portály a nočními tvory, jako jsou pekelní psi a duchové. Prochází mezi říší živých a mrtvých a je často zobrazována s pochodní a klíčem, jako připomínka jejího spojení s temnotou a její schopnosti provést své následovníky všemi říšemi.

Hekaté je obecně zobrazována jako strážkyně se třemi tvářemi, ona je původní svatá trojice a trojitá bohyně.

Jako trojnásobná bohyně je její doménou cyklus života/smrti/znovuzrození. Její tváře ukazují její mnohostranné schopnosti, symbolizující její všudypřítomnost a odhodlání chránit své oddané ze všech úhlů.

Hekaté je nesmírně mocné božstvo a není dobré jej brát na lehkou váhu.

Je to opravdu milující bohyně, ale práce s ní může být obtížná. Zkouší své oddané a vrhá jim do cesty překážky. Stará se, ale nemazlí se. Pomůže vám, ale pouze pokud si dáte určitou práci.

Nebude Vás litovat ! Vyzve vás, abyste se zvedli! S Hekaté se všechno děje z nějakého důvodu. Váš život mohl mít klidně pocit, jako by se rozpadal, ale pokud jste věnovali čas a práci, všechno se krásně spojilo až na samém konci, až poté, co jste bojovali a učili se.

Můžete požádat Hekaté o uzdravovací, vyháněcí a očistné rituály. Jako božská, ženská, bohyně také pomáhá při porodu a je ochránkyní spravedlnosti pro ženy, zejména v případech sexuálního násilí nebo zneužívání.

Hekaté má ohromnou sílu, při rituálech je třeba s ní počítat, ale je také plná moudrosti, síly a lásky.

Tři způsoby, jak se spojit s Hekaté:

Čas Hekaté je během Nového Měsíce. Její energie je nejsilněji cítit na Novém Měsíci , když je noc v naprosté tmě. Můžete s ní pracovat po celou dobu, ale ona během tohoto lunárního cyklu v noci a během temnější poloviny roku obzvlášť reaguje.

Protože Hekaté vládne křižovatce, vzdávání obětí nebo provádění rituálů na jakékoli křižovatce cest, ctí a přivolává její energii. Obětiny pro ni mohou zahrnovat med, semena granátového jablka, alkohol, sýr a chléb.

Můžete také zapálit svíčky a kadidlo. Nechte obětinu v blízkosti jakékoli třícestné křižovatky nebo vytvořte oltář speciálně pro ni.

Hekaté je matka magie a čarodějnictví. Můžete ji kontaktovat pomocí věšteckých praktik a meditace. Věštění lze provádět pomocí tarotových karet, věšteckých karet, run, kyvadel ... postačí jakákoli forma věštění, stačí si vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje. 

Než začnete, ujistěte se, že máte správné myšlení. Vycentrujte se a uzemněte svou energii, zhluboka dýchejte a zbavte se veškerého cynismu nebo stresu. Otevřete svou mysl a soustřeďte se na své záměry. Jakmile se budete cítit uzemněni, můžete kontaktovat Hekaté jakýmkoli způsobem, který vás zavolá.

Hekaté je také božstvo orientované na zvířata . Hluboce se stará o pejsky, jsou jejím nejposvátnějším a nejcennějším společníkem, často je zobrazována právě s nimi nebo dokonce jako tříhlavý pes.

Hekaté můžete uctít také právě péčí o vaše domácí mazlíčky. Může ji zavolat pro ochranu psů nebo jako ochranu před nimi ! Může být také povolána k jejich požehnání a uzdravení.

Ať už se rozhodnete uctít nebo pracovat s Hekaté dělejte to s úctou a respektem.

Nejde o veselou kmotřičku vílu. Přistupujte k ní ve své celistvosti a nechte ji odhalit to, co vidí jen ona. Nechte ji ukázat vám to, co nemůžete najít sami.

Vaše čaroda Ili

zdroj obrázku: pinterest