VYŠŠÍ VĚDOMÍ

11.04.2021

JAK DOSÁHNOUT VYŠŠÍHO VĚDOMÍ

Napadlo vás někdy, že v tomto vesmíru může být něco většího než vy?Pokud ano, znamená to, že jste na cestě k rozvoji většího vědomí ve svém životě a dosažení vyššího vědomí. Na této cestě se setkáte s mnoha výzvami, ale pokud opravdu chcete pozvednout své vědomí a překonat své současné já, bude to stát za to na každém kroku.

Zjistěte více o vyšším vědomí a o tom, jak toho dosáhnout.

Co je vyšší vědomí?

Vyšší vědomí je vaše vědomí všech věcí mystických a duchovních. Když se naučíte překračovat schopnosti své mysli, získáte přístup k několika úrovním vyššího vědomí.

Práce na tomto procesu je procesem rozvoje vědomí vaší duchovnosti, vaší existence, účelu vaší duše, podstaty věcí a smyslu života. K porozumění těmto věčným otázkám se můžete přiblížit dosažením vyššího vědomí.

Vyšší vědomí je rozděleno do šesti úrovní. Jak se pohybujete po těchto úrovních, pomalu se dostáváte ze stavu bezvědomí do stavu vyššího vědomí.

Jak překonáte jednu úroveň a přejdete na druhou, přibližujete se k dosažení duchovního vědomí a vyššího vědomí.

1. Život se stane Vám

Tato fáze je první úrovní, úrovní bezvědomí. V tomto okamžiku jednáte ve svém životě jako jednoduchý pozorovatel a přijímáte vše, co se vám stane.

Jednoho dne můžete mít dobré zkušenosti a druhý den se váš život otočí, ale jednoduše pokračujte a všechny tyto události přijímáte jako samozřejmost.

2. Život se děje od Vás

V této fázi věříte, že máte kontrolu nad svým životem. Cítíte se mocně, ale zároveň se také snažíte příliš ovládat, což by vám mohlo bránit v překročení této úrovně.

3. Život se děje ve Vás

Když pochopíte nedostatky druhé úrovně, obrátíte své zaměření dovnitř a uvědomíte si, že všechny věci, které se vám stanou, pocházejí zevnitř. Odtud také pochází vaše uzdravení.

4. Život se děje za Vás

Když se stanete zvědavějšími, proč se věci dějí tak, jak se dějí, také si uvědomíte, že život se děje za vás.

Začnete vidět život takový, jaký je, a ne jen náhodné pořadí událostí.

Reagujte na život stejně jako život reaguje na vás. Nejsou obyčejné okamžiky - všechno, co se stane, je zvláštní.

5. Život se děje skrze Vás

V této fázi vědomí se stanete vděční za život a obejmete ho otevřeným srdcem a čistou myslí.

Životní síla volně proudí vaším tělem a vy vidíte vše, co se stalo, jako podstatnou součást vaší cesty. Zde se naučíte důvěřovat životu a tomu, co dělá.

6. Život jste Vy

Čím více se vzdáte kontroly a místo reakce na život začnete stát vedle něj, tím blíže jste k vyššímu vědomí.

Už nejste odděleni od života, který žijete, ale místo toho jste jeho součástí.

Život jsi ty a ty jsi život.

Jak dosáhnout vyššího vědomí

Dosažení vyššího vědomí je nemožné bez vynaložení úsilí.

Jedná se o postupný proces, který vám může trvat mnoho let, ale pokud se mu věnujete, určitě dosáhnete úrovně, na které chcete, aby vaše vědomí bylo.

I když si můžete vyšší vědomí spojit pouze s duchovními praktikujícími a buddhistickými mnichy, neznamená to, že ho sami nedosáhnete. Zde jsou kroky, které vám pomohou na cestě od bezvědomí k dosažení vyššího vědomí.

1. Rozvíjejte svou intuici

Mnoho lidí se při rozhodování a přijímání dalších životních kroků spoléhá pouze na racionální myšlení. To neznamená, že racionální myšlenky jsou špatné, ale odvádějí vás od používání vašeho vnitřního pocitu.

Často ignorujeme naši intuici, protože je v našich myslích mnohem tišší, ale může nám poskytnout pokyny, o kterých jsme nikdy nepřemýšleli.

Pokud jde o intuici, je důležité pochopit, co je pravý instinkt a kdy vás vede strach nebo jiné emoce.

2. Procvičujte duchovnost

Nemůžete pokročit ve své duchovnosti, aniž byste cvičili každý den.

Dobrým cvičením na cestě k dosažení vyššího vědomí je každodenní meditace.

Pohodlně se posaďte nebo lehněte a zaměřte se na svůj dech. Pokud vás vaše myšlenky rozptylují, přijměte je, ale přesto je nechte jít.

Posuňte své zaměření směrem dovnitř, aby se mohlo rozvíjet vaše vědomí.

3. Disciplinujte svou mysl

Snadněji se řekne, než udělá, ale pro váš rozvoj je velmi důležitá disciplína.

Pokud jde o vaše tělo, už víte, jak cvičit disciplínu, ale co vaše mysl?

Disciplína pro vaši mysl zahrnuje nesoustředit se na své špatné myšlenky a nedovolit jim, aby někdy ovládaly vás a vaše činy.

Sebekázeň vám velmi pomůže na vaší cestě k vyššímu vědomí a zejména překonání první úrovně.

4. Učte se každý den

Znalosti jsou jedním z největších darů, které můžeme ve svém životě rozvíjet a aplikovat.

Dosažení vyššího vědomí má hodně co do činění s vědomím, takže učení toho, kdo jste a objevování svého pravého já, je jeho velkou součástí.

Posaďte se a přemýšlejte o tom, co vás v tomto životě řídí a motivuje, jaké jsou vaše silné stránky a nedostatky.

Chcete-li pracovat na svých chybách a odhalit své ctnosti, obraťte se na sebevzdělávání.

5. Zamyslete se nad svými myšlenkami a činy

Schopnost reflektovat své myšlenky a činy vede dlouhou cestou k rozvoji vašeho vědomí.

Většina z nás se nedívá do nitra a neanalyzuje své radosti a boje, ale to může sloužit jako užitečné cvičení, když rozvíjíte své vědomí.

Proč věci fungují určitým způsobem? Proč se lidé chovají určitým způsobem? Proč jsem udělal tuto akci a ne druhou? Přemýšlejte o tom.

Jak vidíte, život není jen o náhodném pořadí událostí, které se dějí mezi vámi a kolem vás. Místo toho se život pomalu odhaluje, když se vydáte na cestu od bezvědomí k vědomí a vyššímu vědomí.

Když si uděláte chvilku, abyste se hluboce zamysleli nad otázkami vesmíru a jeho přirozenosti a rozvinuli své vědomí, přiblíží vám to pochopení sebe samého, podstatu všech věcí a vaši duchovnost.